Miért jó rollerezni?
Egyre divatosabb rollert használni. Praktikus, mert a kisebb kerekűek összecsukhatóak, fel lehet vinni őket a tömegközlekedési eszközökre, 2-3x gyorsabb, mint a gyaloglás és valljuk be, jó újra élni a gyerekkori élményeket.
A nagyobb verziók sportolásra is alkalmasak, bár a kicsikkel is meg lehet izzadni, elszántság kérdése.
Nálunk még nem terjedt el, de pl. az USA-ban, Ausztráliában, Németországban stb már van hivatalos verseny is. Itthon a profibb gépeket a www.kickbike.hu forgalmazza.
A roller mindent megmozgat. A képen egy sport célú verzió látható.
Az álló láb izmai kissé hajlítva stabilan tartanak, illetve hajtás közben a térd behajlik. Ezáltal a négyfejű combizom jobban erősödik, mint futás vagy kerékpározás által. A combhajlítók (hamstringek), farizmok és a gerincstabilizálók pedig segítik a kezdő helyzetbe való visszatérést.
A hajtó oldalon a vádli, combhajlítók, farizmok és gerincstabilizálók ezzel egyidejűleg előre lendítik a “járgányt”.
A törzsizmoknak, más néven core izmoknak egyrészt egyensúlyban kell tartania a testünket a rolleren, másrészt folyamatosan dolgoznak, átmozgatják a gerincet, erősödnek. Ez nagyon fontos a későbbi gerincpanaszok, derékfájás, porckorongsérv megelőzésében.
Előnyei a futással szemben:
- nem terheli annyira a bokát, térdet, mivel nem ütődik a talpunk a talajhoz,
- hatékonyabban erősíti a láb izmait, farizmokat,
- gyorsabban halad a táj 
Előnyei a kerékpározással szemben:
- egészségesebb a tartás, mert nem kell görnyedni rajta, mint a kerékpáron
- egységnyi távolságon jobban terheli izmainkat, kardio-vaszkuláris rendszerünket (szívünket), tehát ha nincs idő bringázni, irány rollerezni…